Aknė – spuogai paauglystėje neaplenkė ir pramogų pasaulio atstovės Indrės Burlinskaitės

Paskelbta: 2016-01-19

Žinoma gražuolė, atlikėja, sportininkė ir TV laidų vedėja prisipažino, kad aknė spuogai ją kankino nuo pat paauglystės. Tačiau Indrės kantrybė trūko, ji paskelbė karą spuogams, jų padariniams ir ryžosi lazerinėms procedūroms Estetus klinikoje.

Aknė yra odos susirgimas, lėtinė, pasikartojanti, uždegiminė odos liga. Jos atsiradimą įtakoja labai daug faktorių – hormonai, stresai, genetika, mityba, gyvenimo būdas ir t.t. Spuogų gydymas yra labai individualus dalykas ir parenkamas kiekvienam žmogui – pasakojo „Estetus“ klinikos gydytoja dermatologė Edita Naruševičiūtė – Skripkienė.

Indre, kokiais būdais anksčiau kovojote su akne?
– Visuomet stengiausi teisingai prižiūrėti savo odą, esu išmėginusi įvairiausių kosmetinių priemonių, tą patį veido valymą, bet rezultatas visuomet būdavo trumpalaikis, tam kartui. O dar ir diena iš dienos darbas prieš kameras, daug makiažo, veidas išties nukenčia. Galėčiau pasakyti, kad tos procedūros nelabai padėjo, nepagelbėjo.

Nuo spuogelių spaudymo Indrės veide atsirado pigmentinių dėmelių ir net randelių. Taip pat, nuo įtempto darbo grafiko, dažno sceninio makiažo, veido oda yra pavargusi, formuojasi pirmosios raukšlelės. Tad Indrė kreipėsi pagalbos į estetinės dermatologijos ir lazerių klinikos “Estetus” specialistus.

Pasak gydytojos E. Naruševičiūtės-Skripkienės, Indrės odos būklė nėra labai bloga, nes matosi, kad oda yra prižiūrima, tačiau, gal būt nuo didelio baltymų kiekio vartojimo sportuojant, aknė buvo suaktyvėjusi iki vidutinio sunkumo, todėl jai buvo skirtas kombinuotas gydymas impulsine šviesa (IPL lazerinis odos sterilizavimas naikina akne bakterijas, minimalizuoja riebalų gamybą, sutraukia poras, skatina kolageno gamybą, pagreitina fiziologinius procesus odoje) bei fotodinamine šviesa (PDT – didelio intensyvumo ultravioletinė šviesa naikina bakterijas, skatina deguonies molekulių gamybą riebalinių liaukų viduje, greitina gijimą). Išgydžius aktyvius spuogelius atlikta odos atnaujinimo procedūra frakciniu CO2 lazeriu. Jau po vienos procedūros oda pastebimai palygėja, randeliai tampa mažiau pastebimi, susilygina odos spalva.
Kokie buvo Jūsų lūkesčiai prieš pradedant gydymą?
– Metai bėga, aš nejaunėju, o merginai, moteriai tai yra pakankamai svarbu, noriu būti natūraliai graži, nebegalvoti kaip užmaskuoti, paslėpti odos trūkumus, nebijoti išeiti į gatvę be makiažo. Tai va, tokie mano lūkesčiai (šypsosi).
Ką galite patarti žmonėms, turintiems tokių pat odos problemų?
– Jaunoms merginoms, turinčioms tokią pačią problemą kaip aš, vadinamą akne, siūlyčiau netempti gumos, kabutėse, nedelsti, savo veido oda pasirūpinti jau dabar, šiandien, kad paskui nebūtų vėlu – patarė I. Burlinskaitė.
„Estetus“ klinikos specialistai ir Indrė Burlinskaitė ypatingai įspėja paauglių tėvus – nepalikite savo vaikų vienų, kovoje su šia odos liga. Kuo ankstyvesnėje stadijoje aknė pradedama gydyti, tuo paprasčiau su ja kovoti, tuo geresni rezultatai.

indre-burlinskaite-spuogu-gydymas-lazeriu-1-300x200indre-burlinskaite-spuogu-gydymas-lazeriu-2-300x200indre-burlinskaite-spuogu-gydymas-lazeriu-3-300x200indre-burlinskaite-spuogu-gydymas-lazeriu-6-300x200indre-burlinskaite-spuogu-gydymas-lazeriu-9-300x200indre-burlinskaite-spuogu-gydymas-lazeriu-11-300x200indre-burlinskaite-spuogu-gydymas-lazeriu-13-300x200indre-burlinskaite-spuogu-gydymas-lazeriu-14-300x200