Kad veidrodis būtų geriausias draugas

„Na štai, pagaliau laisva minutė… Pagaliau galiu atsisėsti prie jo. Prie jo, kuris yra pats geriausias mano draugas. Prie jo, kuris man pasako viską, kokia esu ir niekada nemeluoja. Jis vienintelis man nepataikaudamas pasako, kad aš graži. Ir jis velniškai teisus! Aš iš tiesų graži!

Na štai, aš ir čia. Nagi, nagi, prisėskim, pažiūrėkim… Aha, štai, štai jis – mano dailus veidas, banguoti purūs plaukai, didelės išraiškingos akys… O Viešpatie! Kas gi čia?! Kas tai? Negali būti! Ne! Aš atsisakau tuo patikėti! Negali būti, kad TAI atsitiko! Kad tai atsitiko MAN! Negali būti! Man negali taip atsitikti! O Viešpatie! Kas dabar bus?!. Nejaugi tai ji?! Nejaugi tai ji – išdavikė?! Išdavikė raukšlė! O Dieve! Aš sena! Aš sena! Sena ir susiraukšlėjusi kaip… kaip… kaip… Kas dabar bus?!. Niekas į mane nežiūrės. Gyvenimas baigtas…”

Ko gero daugelis moterų yra patyrę tokias scenas. Ko gero, daugeliui iš jų pirmoji raukšlelė veidrodyje sukėlė tikrą nevilties priepuolį. “Kas dabar bus?!” Tai, ko gero, pirmasis klausimas, kuris aplankė kiekvieną moterį patyrusią pirmosios raukšlės išdavikišką atsiradimą.

Tačiau pirmajai emocijų bangai atslūgus, reikėtų užduoti sau ir antrąjį klausimą: ne “kas dabar bus”, o “ką dabar daryti?” Šis antrasis klausimas tiesiogiai nukreips Jus ieškoti kuo greitesnių atsakymų ir sprendimų, paskatins veikti.

Ir mielosios, nepulkite daužyti veidrodžių. Jie niekuo dėti. Ir liaudies išmintis apie veidrodžio kaltes čia niekuo dėta. Tiesiog, ateina toks laikas, kai ta pirmoji išdavikė raukšlė ima ir atsiranda. Ir nieko čia nepadarysi.

Būtent antrasis klausimas atneš Jums atsakymą, kad dabar, dvidešimt pirmajame amžiuje yra priemonių kaip tą išdavikę raukšlelę pašalinti arba bent jau gerai užmaskuoti. Ir tam visai nereikia operacijos ar brangių cheminių preparatų. Dvidešimt pirmasis amžius tuo ir žavus, kad siūlo mums naudotis naujausiais mokslo išradimais net ir raukšlėms lyginti.

Vienas iš tokių išradimų – odos atnaujinimas frakciniu co2 lazeriu. Šis frakcinis lazeris sukurtas taip, kad, veikdamas Jūsų odos ląsteles, atjaunina Jūsų odą ir skatina joje kolageno – vieno svarbiausių žmogaus organizmo baltymų susidarymą. Kolagenas užtikrina odos stangrumą bei elastingumą. Iš kitų baltymų jis išsiskiria ypatingu atsparumu tempimui. Kolagenas sudaro 75-80% struktūrinių odos elementų masės, todėl jo kiekio ir būklės pokytis organizme atsispindi mūsų odos išvaizdoje. Mažėjant kolageno ir silpstant jo sintezei, odoje atsiranda raukšlės. Frakcinis lazeris savo impulsais suformuoja odoje tam tikrus vamzdelius, aplink kuriuos suintensyvinama kolageno gamyba. Tokiu būdu, vyksta odos atsinaujinimas.

Kaip tai vyksta?

Pirmiausia lazeris skenuoja (ištiria) žmogaus odą ir parenka konkrečiai jo odai tinkamus nustatymo parametrus. Tada vyksta pati atnaujinimo procedūra, kurios metu lazeris, veikdamas impulsais, skatina kolageno susidarymą.
Pati procedūra visam veidui atliekama per maždaug 30 min., prieš tai nuskausminant odą anestetiniu kremu. Po procedūros vėsinama šaldant. Visa tai atliekama didesniam efektui pasiekti. Rezultatas – panaikintos raukšlės, panaikintos pigmentinės dėmės, randeliai, “sukelti” pakritę skruostai, pašviesinti paakiai. Ir visa tai – nė kiek neskausminga, nebaisu ir nereikalauja jokio “pooperacinio” gydymo. Juk chirurgo skalpelis šioje procedūroje nedalyvauja!

Iš viso procedūra trunka apie pusantros valandos. Tiek trunka pasiruošimas, pati procedūra ir laikas po procedūros. Pirmą parą po jos oda atrodo kaip stipriai nudegus saulėje. Šiuo laikotarpiu odos negalima šlapinti vandeniu. Po paros odą reikia pradėti gausiai tepti drėkinamuoju kremu, turinčiu apsauga nuo ultravioletinių spindulių. Pirmąjį efektą žmogus pajunta po mėnesio. Jei prireikia, procedūrą galima pakartoti dar vieną ar du kartus.

Vienas iš naujausių frakcinis co2 lazeris su odos skenavimo funkcija veikia grožio lazerių klinikoje “Estetus” Kaune ir Vilniuje. Klinikos lazerinės dermatologijos specialistė Gražina Meilutienė sako, kad viena procedūra, atlikta šiuo lazeriu gali “pakelti” veidą (ar kitą pasirinktą kūno vietą), sumažinti gilias raukšles, išlyginti mažesnes raukšleles, panaikinti pigmentines dėmes, randelius po spuogų ar kitus estetinius defektus. Taip pat ji gali sumažinti ar visai panaikinti randus.

Frakcinis co2 lazeris vienos procedūros metu gali atnaujinti nuo 40% iki 60 % paciento odos, paskatinti ją naujai kolageno bei elastino gamybai. Šioms medžiagoms gaminantis raukšlės kyla, lyginasi, oda sustandėja, skaistėja. Ženkliai sumažėja didesnės ar visai išnyksta mažesnės raukšlės.

Gydant lazeriu, nenaudojami jokie implantai ar toksinai. Visos raukšlės išsilygina vykstant natūraliems biocheminiams procesams, kurie suskatinami co2 frakcinio lazerio impulsais. Raukšlių gylis sumažėja, kadangi procedūros metu jos užsipildo nuosavomis riebalinėmis ląstelėmis, veido ir kaklo oda sustangrėja. Rezultatas išlieka nuo 1 iki 3 metų, priklausomai nuo kiekvieno paciento individualių odos savybių.

Gydant pigmentines dėmes, lazeris atrankiniu (selektyviu) metodu sunaikina ląsteles, melanocitų, pigmentų gamybos perteklių. Impulsinio lazerio šviesa selektyviai paveikia melanino kaupimąsi. Kryptinė šviesa, nepažeisdama odos vientisumo, žudo melanocitus, kur yra pernelyg daug pigmento. Per 9-17 dienų apdoroti paviršiai greitai nusilupa, pigmentinės dėmės išnyksta. Procedūra atliekama keletą kartų kas tris savaites, pagal poreikį reiktų procedūrą kartoti.

Panašiai lazeris veikia ir naikinant tatuiruotes ar permanentinį makiažą: lazerio spindulys skaido jų pigmentą, tatuiruočių ar permanentinio makiažo dėmės retėja, šalinasi iš odos. Žinoma, lazerių technologija negali pašalinti hiperpigmentacijos priežasties, tačiau leidžia Jums pašalinti dėmes iš bet kurios odos vietos ir net aktyviausios spalvos, šviesinti, balinti odą. Beje, lazeris neturi beveik jokios įtakos normalių pigmentinės odos ląstelių poveikiui.

Taip pat lazeris naikina ir mažesnius ar sumažina didesnius traumų, nudegimų, pooperacinius bei “akne” spuogų paliktus randus. Gydant “akne” spuogus, naikinama poodiniame sluoksnyje esanti “P. Acnes” bakterija. Naudojant intensyvią pulsinę šviesą (IPŠ) arba lazerį, spuogų problema yra išsprendžiama per 3-6 procedūras. Švelniai ir beveik neskausmingai IPŠ ar lazeris kaitina odos viršutinį sluoksnį aplink spuogų viršūnėles, taip užkirsdamas kelią bakterijos plitimui. Tokiu būdu nukenksminamas “P. Acnes” bakterijos poveikis, mažinamas paraudimas, leidžiama atsistatyti kolagenui ir nuraminti pernelyg aktyvias riebalų liaukas, sumažinama odos riebalų gamyba. Rezultatas – visiškai natūraliai atsinaujinanti oda.

“ND: Yag Long pulse” lazeriu galima šalinti nepageidaujamus plaukelius. Lazeris išskiria didžiausios galios monochromatinę (vieno bangos ilgio) šviesą, t. y. tiksliai sunaikina savo taikinį – plauko folikulą ir aplinkines ląsteles, iš kurių formuojasi plauko užuomazga. Tokiu būdu plaukai pašalinami ilgam.

Moterys plaukelius dažniausiai nori šalinti viršutinės lūpos, smakro, kojų, pažastų ir bikini srityje, vyrai – barzdos, pečių juostos, nugaros, krūtinės ar pilvo srityse. Tačiau lazeriu galima šalinti plaukus nuo bet kurios kūno vietos. Plaukų šalinimo lazeriu esmė – ilgam laikui sunaikinami plauko svogūnėliai. Plaukų šalinimas lazeriu yra saugus, greitas ir švelnus būdas. Nors kai kurios kūno sritys jautresnės už kitas, daugelis pacientų patiria tik labai nedidelį dilgčiojimą arba visai jo nejaučia.

Pasak G. Meilutienės, procedūros visiškai neskausmingos. Na, kartais pacientas gali pajusti vieną kitą dilgtelėjimą ar karštį, tačiau, anot p. Gražinos, tai tikrai neskausminga ir trunka vos akimirką. Spuogų gydymas lazeriu taip pat beveik neskausmingas. Jis nereikalauja jokio poprocedūrinio periodo ir nesukelia papildomų komplikacijų, iš karto po procedūros pacientas gali gyventi normalų fiziškai aktyvų gyvenimą.

Daugeliui mūsų, ko gero, natūraliai gali iškilti klausimas, kaip gi tai atsilieps ateityje? Juk iš seno žinome, jog prieš gamtą nepakovosi ir, logiškai mąstant, kiekvienas mėginimas tai padaryti turėtų baigtis fiasko arba turėti nepageidaujamų pasekmių ateityje. Tačiau p. Gražina tik nusišypso: tikrai naujuoju lazeriu atliekamos procedūros nekelia jokio pavojaus. Juk tai – ne spinduliavimas, ne radiacija, ne botulinas ir net ne gydymas medikamentais. Tai tiesiog natūralių procesų skatinimas. Oda, kaip didžiausias žmogaus organas tiesiog skatinamas funkcionuoti aktyviau. Ir tiek. Frakcinis co2 lazeris gydo ir koreguoja tik konkrečią pasirinktą vietą. Kiekvienai konkrečiai vietai gydyti ar koreguoti parenkamas tam tikras spindulio dažnis, todėl lazeris nepažeidžia aplinkinių audinių.

Būtent dėl šio veikimo principo frakciniu co2 lazeriu atliekamas procedūras galima kartoti. Jei kuri nors problema žmogui atsinaujina, pasak p. Gražinos, reikia ieškoti kitų priežasčių.

Ne visi randai puošia vyrus

Ponia Gražina pasakoja, kad tarp klinikos pacientų maždaug trečdalis yra vyrų. Ką gi jie koreguoja? Pasirodo, vyrams ne ką mažiau negu moterims reikia kosmetologų paslaugų. Vyrai dažnai nori, kad jiems būtų pašalinti įvairūs sužalojimų ar nudegimų randai, spuogų palikti randai, kitaip tariant – ne visi randai vyrus puošia ir ne visais jie didžiuojasi. Be abejo, vyrai kreipiasi ir dėl kitų paslaugų, pavyzdžiui, strijų, kraujagyslių kapiliarų šalinimo, taip pat ir dėl spuogų gydymo, odos jauninimo, odos atstatymo procedūrų ir pan.

Kuo gi gydymo lazeriu metodai pranašesni už anksčiau naudotus? Jau kalbėjome apie tai, kad frakcinio lazerio spindulys veikia pakankamai tiksliai. Sufokusuotas lazerio spindulys odoje formuoja vamzdelį – mikrozoną, supamą nepakenktų audinių. Ląstelės, esančios aplink pakenkimo mikrozoną, aktyvuojamos, ir pažeistas plotelis pradeda atsinaujinti. Odos paviršius veikiamas taškiniu (frakciniu) būdu, įsiskverbiant gilyn iki 1,6 mm. Lazerio spindulys sužadina odos natūralų atsikūrimo mechanizmą. Kolagenas savo ruožtu išstumia jungiamąjį audinį, iš kurio sudaryti randai. Taip išlyginamas reljefas, pagerinama randinio audinio tekstūra. Palyginimui, nei tepalai, nei antibiotikai spuogų taip neišgydo. Pigmentacijos problemų taip pat. Jas gali padėti išspręsti impulsinės šviesos (IPŠ) procedūros. Jų metu oda veikiama atrinkta ir perfiltruota lazerio šviesa, kuri puikiai pašalina pigmentacijos problemas, spuogus, kapiliarus, atjaunina odą.

Žinoma, kai kuriais atvejais odos jauninimo ar atstatymo problemas geriau gali išspręsti plastikos chirurgai, tačiau ne visada klientai nori rinktis operaciją. Be to, po lazerio procedūrų nėra nedarbingumo periodo.

Būtina pastebėti, kad raukšlės ir iki šiol dar yra šalinamos chirurginės intervencijos būdu, tačiau šis metodas gali tikti ne kiekvienam pacientui. Tuo tarpu, šalinant odos problemas frakciniu lazeriu, šių pavojų galima išvengti. Ypač gerų rezultatų galima pasiekti atlikus procedūrų kursą. Procedūrų skaičių parenka gydytojas, pirminės konsultacijos metu įvertinęs rando ar kitos problemos stadiją ir tipą.

Kodėl “Estetus”?

Pasak ponios Gražinos, pirmiausia dėl to, kad klinikoje dirba itin aukštos kvalifikacijos specialistės. Klinikoje dirba aukštos kvalifikacijos dermatologės, turinčios ilgametę darbo patirtį, ir kosmetologės, dirbančios šioje srityje taip pat jau ne vienerius metus. Specialistės nuolat tobulinasi seminaruose Švedijoje, Vokietijoje, JAV, Pietų Korėjoje bei Prancūzijoje.

Klinikos specialistės dirba naujausiais lazeriais bei IPŠ aparatais, kurie gali išspręsti daugelį pacientų odos problemų. Pavyzdžiui, gydyti akne spuogus, šalinti išsiplėtusius kapiliarus, pigmentines dėmes, naikinti nepageidaujamus plaukus, šalinti pabodusias ar nekokybiškas tatuiruotes, atjauninti odą, mažinti raukšlių skaičių ir pan.

Klinikos specialistų darbą taip pat įvertina ir pacientai. Dauguma iš jų pareiškia klinikai padėkas tiesiogiai ar per socialinius tinklus.

Antroji priežastis – tai bene naujausia Lietuvoje lazerinė įranga. Pats “seniausias” lazeris klinikoje yra pagamintas praėjusiųjų metų rugsėjo mėnesį. Pats naujausias aparatas – jau minėtas frakcinis co2 lazeris, kuris ne tik išanalizuoja odą bet ir pats pasiūlo tinkamiausius klinikinius parametrus, atitinkančius paciento odos būklę. Grožio lazerių klinikoje “Estetus” visi esantys aparatai yra modernūs ir labiausiai veiksmingi gydyti odos problemas ant veido, kaklo, nugaros. Lazeris ne tik atjaunina paciento odą, bet ir gali ją visiškai atstatyti.