Kada reiktų pradėti gydyti, šalinti randus?

Paskelbta: 2022-01-05

Ar senus randus galima išgydyti frakciniu co2 lazeriu? Kada geriausiai pradėti šalinti randus? Randai po aknės, nudegimų, pooperaciniai.
Atsako „Estetus klinikos“ gydytoja dermatovenerologė ILONA SAKALAUSKIENĖ.
Ilona
„Taip, galima šalinti, gydyti tiek senus, tiek šviežius randus lazeriu. Ypač gerų rezultatų galima pasiekti atliekant frakcinio CO2 lazerio procedūrą, o jos pabaigoje ant pažeisto ploto įvesti trombocitais praturtintą plazmą (PRP).
Tiesa, senų randų išgydyti, kad jie taptų visiškai nematomi, neįmanoma, bet po procedūrų odos reljefas akivaizdžiai palygėja, randeliai tampa ženkliai mažiau pastebimi.
Kiek gali prireikti procedūrų?

Ilgametė praktika rodo, kad gali prireikti nuo 3 iki 7 procedūrų, bet tai labai individualu ir priklauso nuo randų gylio bei jų kiekio.
Kada reiktų pradėti gydyti randus po nudegimų?
Dažniausiai gydymas pradedamas po 12 mėnesių, tačiau būtų gerai, jog pas gydytoją apžiūrai atvyktumėte praėjus 6 mėnesiams: kai kuriais atvejais gydymas pradedamas ir anksčiau.
Pooperacinius randus?

Pooperacinių randų gydymą galima pradėti greičiau, kad ir iš karto po siūlų išėmimo, tik tuomet reikėtų pradėti gydyti ne frakciniu CO2 lazeriu, o pulsiniu dažų lazeriu, ką „Estetus klinika“ taip pat turi.
Apskritai kalbant, gydant randus, geriausia derinti net du lazerius! – pulsinį dažų  ir frakcinį CO 2 lazerį, tuomet yra pasiekiami geriausi rezultatai.
Džiaugiuosi, kad „Estetus klinikoje“, vienoje vietoje, būtent ir yra šie du anksčiau mano paminėti nepakeičiami lazeriai, todėl pacientams galime suteikti maksimalią pagalbą, aukščiausios kokybės paslaugą ir pasiekti geriausių rezultatų.