KAIP ATSIKRATYTI SPUOGŲ RANDŲ, SUSIDARIUSIŲ VEIDO SRITYJE ?

Apie spuogų randų, susidariusių veido srityje, šalinimą.

Dėl gausių spuogų, atsirandančių paauglystės metu, dažnai susidaro randai. Šie randai skiriasi savo forma, pobūdžiu ir spalva. Tai gali priversti nerimauti, kaip juos pašalinti. Idealus gydymo variantas yra asmeninis gydymo planas, pritaikytas konkrečiam asmeniui, ir numatantis kaip šalinti skirtingus randus. Daugumą veido spuogų randų galima sėkmingai pašalinti, naudojantis vienu iš šiuolaikinių metodų, t. y. naujausiu Frakciniu co2 lazeriu.
Jeigu asmuo ieško kitų alternatyvų spuogų randams pašalinti, nei Frakcinis co2 lazeris. Keletas iš pasirinkimų yra mikrodermabrazija (odos šveitimas), paviršiniai kremai, cheminis pilingas (cheminis odos šveitimas) ir užpildų injekcijos.

Daugelis žmonių, kuriems buvo šalinami spuogų palikti randai mano, kad veido srities spuogų randų šalinimas Frakciniu co2 lazeriu yra šiuo metu geriausias galimas pasirinkimas. Pagrindinė šio proceso idėja panaši į sugadinto stalo paviršiaus nušveitimą. Rievės ar randai tampa ne tokie gilūs. Pati procedūra užtrunka apie valandą laiko. Pirma, veikiamas odos plotas yra nuskausminamas paviršinio kremo pagalba. Tuomet šviesos spindulys pašalina paviršinį odos sluoksnį. Nors gijimo procesas trunka nuo 10 iki 12 dienų, pasiekiamas 60-80% veiksmingumas, priklausomai nuo randų pobūdžio ir išplitimo. Vienkartinė procedūra gali nepašalinti visų randų, jeigu jie yra pernelyg gilūs.

Frakciniu lazeriu galima šalinti veido spuogų randus ir vyrams, ir moterims. Paprastai tai yra pasirenkama procedūra ir svarbu turėti realistinius lūkesčius. Nors šis gydymo būdas yra labiausiai rekomenduojamas spuogų paliktiems randams šalinti, jis negali pašalinti kiekvienos detalės. Viena iš pagrindinių priežasčių, kodėl manoma, kad ši procedūra yra geriausia šalinti spuogų paliktus randus – tai stulbinantis atsakas, pastebimas vos po vienos ar dviejų procedūrų.

Odos atnaujinimas šalinant spuogų padarinius Frakciniu co2 lazeriu yra laikomas labai saugia procedūra. Deja, svarbu, kad pacientai suprastų, jog gali atsirasti bet kuris iš šių požymių: laikinas pigmentacijos pasikeitimas, patinimas ir diskomfortas gydytame plote. Mes manome, kad labai svarbu pacientui kuo geriau suprasti procedūrą ir žinoti galimą šalutinį poveikį. Mes mielai atsakysime į bet kokius Jūsų klausimus konsultacijos metu.

Kai kurie pacientai negali grįžti į darbą tą pačią dieną po veido randų šalinimo Frakciniu lazeriu, o kai kada tokios procedūros, kaip gilus odos atnaujinimas lazeriu, gali pareikalauti kelių dienų gijimui. Veido randų šalinimo Frakciniu lazeriu procedūros metu galite jausti diskomfortą panašų į praeinantį dilgsėjimą. Mūsų tikslas yra kiek galima sumažinti diskomfortą. Procedūros metu gydytojas gali panaudoti nuskausminantį kremą ar vietinius anestezinius vaistus. Kuomet ruošiatės procedūrai, svarbu suprasti, kad prieš odos atnaujinimą lazeriu reikia vengti tiesioginių saulės spindulių. Mes labai rekomenduojame SPF 30 ar stipresnį kremą nuo saulės įdegio. Jeigu gydytojas Jums liepė naudoti paviršinį kremą 4-6 savaitės prieš kiekvieną gydymo procedūrą, svarbu laikytis šio nurodymo. Jeigu Jūsų gydytojas Jums išrašė antibiotikus, ar priešvirusinius medicininius preparatus, labai svarbu juos vartoti pagal nurodymus. Jeigu kuriuo nors metu Jums kyla klausimų ar abejonių, nedvejodami susisiekite su mūsų klinika.

6 savaites po lazerio procedūros reikia vengti tiesioginių saulės spindulių. SPF 30 ar stipresnis kremas nuo saulės turi būti pradėtas vartoti, kai tik oda sugyja. Kiek galima, reikia vengti traumų, tokių, kaip įdrėskimas ar gydytos odos krapštymas. Maudytis duše galima, tačiau leidžiama tik švelniai patapšnoti odą nusausinimui. Makiažą galima naudoti tik po to, kai oda sugyja visiškai.

Tuojau pat po procedūros rekomenduojami vėsūs vandens kompresai, kurie sumažina pooperacinę eritemą (raudonumą) ir patinimą. Jeigu susidaro šašai, leiskite jiems nukristi savaime. Jeigu kuriuo nors gijimo proceso laikotarpiu Jums kyla klausimų ar abejonių, prašome, nedvejodami susisiekite su mūsų klinika.

Odos atnaujinimas šalinant spuogų padarinius Frakciniu co2 lazeriu yra laikomas pačiu saugiausiu gydymo būdu spuogų paliktiems randams šalinti. Jeigu ant Jūsų veido yra spuogų palikti randai ir Jūs susidomėjote bei norėtumėte gauti daugiau informacijos apie odos atnaujinimą, šalinant spuogų padarinius Frakciniu co2 lazeriu, prašome, susisiekite su mūsų klinika ir susitarkite dėl konsultacijos.