Kaip sumažinti nuovargio požymius veide?

Lazerinės ir estetinės dermatologijos „Estetus klinika“ gydytoja dermatovenerologė KAROLINA LIUBINIENĖ žurnalo EDITA skaitytojams pasakojo, kokiomis procedūromis galima sumažinti nuovargio žymes veide. 

Kviečiame skaityti.

IMG_5824

Nuo ko priklauso, kada atsiranda pirmosios raukšlelės veide, ir kaip kinta oda bėgant metams?

Yra skiriami du odos senėjimo tipai: endogeninis (chronologinis) ir egzogeninis (fotosenėjimas).

Chronologinis senėjimas yra natūralus odos procesas, susijęs su amžiumi ir genetiniu polinkiu. Fotosenėjimą lemia tokie aplinkos veiksniai kaip saulė, oro tarša, rūkymas, piktnaudžiavimas alkoholiu ir nesveika mityba. Jis labiau paveikia žmones, kurie turi I–II  tipo odą (šviesių plaukų, žydrų akių), gyvena šiltuose kraštuose, praleidžia labai daug laiko lauke dirbdami ar poilsiaudami, lankosi soliariumuose. 

Dėl amžiaus atsirandančiam senėjimui būdingas odos išplonėjimas ir atrofija, smulkios raukšlytės,  sausumas. Priešlaikinio fotosenėjimo pasekmės yra sustorėjęs epidermis (paviršinis odos sluoksnis), pigmentinės dėmės, gilios raukšlės, suglebimas, odos papilkėjimas ir nelygumas. Senstant lėtėja odos ląstelių atsinaujinimas, kolageno ir elastino gamyba, mažėja hialurono rūgšties kiekis, nyksta riebalinis audinys. Dėl šių veiksnių suglemba veido oda, atsiranda formos ir kontūro pokyčiai.

Kaip sumažinti nuovargio požymius veide?

Be abejo, reikėtų atkreipti dėmesį į režimą, pakankamai laiko skirti poilsiui bei miegui, subalansuoti mitybą.

Skubančiam, užimtam žmogui, esant nuovargio požymiams veide, greitai ir efektyviai padeda lengvos injekcinės procedūros, tokios kaip mezoterapija, biorevitalizacija ir PRP. Mezoterapija – tai mišiniai su vitaminais, hialurono rūgštimi ir kitomis medžiagomis. Biorevitalizacija – procedūra, kuomet naudojama laisva hialurono rūgštis, tik jos koncentracija, lyginant su mezoterapija, yra žymiai didesnė. PRP (angl. platelet rich plasma) – trombocitais praturtinta plazma, kuri gaunama mėgintuvėlyje centrifuguojant paimtą paciento kraują. Sušvirkštus šios plazmos į odą, trombocitai išskiria augimo faktorius ir kitas medžiagas, naudingas odai. PRP ypač mėgsta natūralumą vertinantys pacientai, nes plazma yra pagaminama iš jų pačių kraujo. Visos minėtos procedūros skatina odą atsinaujinti, atstato jos drėgmę, skaistina, lygina smulkias raukšlytes ir yra parenkamos kiekvienam pacientui individualiai.

Kokios priemonės taikomos, esant mimikos raukšlelėms?

Mimikos raukšlėms tarp antakių, kaktoje, prie akių lyginti efektyviausiai veikia botulino toksinas. Sušvirkštus botuliną į tam tikrus mimikos raumenis, blokuojami į juos sklindantys nerviniai impulsai, todėl raumuo atsipalaiduoja ir raukšlės išsilygina. Botulino toksino veikimas trunka apie 6 mėnesius, vėliau raumenų veikla atsistato. Dažnai pacientai bijo, kad atrodys nenatūraliai, išnyks natūralios veido mimikos. Tai yra netiesa, nes šiais laikais rekomenduojamos botulino toksino dozės yra daug mažesnės nei anksčiau, yra išlaikoma natūrali veido išraiška.

Kuo ypatingos hialurono rūgšties injekcijos?

Hialurono rūgštis yra natūraliai odoje esanti medžiaga, kuri atsakinga už odos drėgmę bei stangrumą. Su amžiumi dėl odos senėjimo procesų hialurono rūgšties kiekis mažėja, todėl oda praranda drėgmę, stangrumą, formuojasi raukšlės. Biorevitalizacijos procedūros metu laisva hialurono rūgštis sušvirkščiama į viso veido odą ir pasiskirsto joje. Taip atstatoma odos drėgmė, skatinami atsinaujinimo procesai. 

Hialurono rūgšties užpildai – stabilizuotos hialurono rūgšties preparatai, kurie sušvirkščiami į konkrečią zoną, pavyzdžiui, norint padidinti lūpų apimtį ar koreguoti asimetriją, atstatyti skruostų tūrį bei pakelti apatinę veido dalį, išlyginti nosies – lūpų raukšles ar raukšles apie lūpas. Hialurono rūgšties užpildų efektas išlieka nuo 1 iki 2 metų. 

procedura Karolinos

Papasakokite apie lazerio procedūras ir jų indikacijas.

Estetinėje dermatologijoje naudojama daug ir įvairių lazerių. Jų pagalba galima efektyviai šalinti nepageidaujamus plaukelius, gydyti veido rožinę bei naikinti išsiplėtusios kapiliarus, mažinti pigmentaciją, šalinti gerybinius odos darinius.

Iš jauninančių priemonių norėčiau išskirti frakcinio lazerio procedūrą, kuri yra viena iš populiariausių estetinių lazerinių procedūrų visame pasaulyje. Ji skirta raukšlių korekcijai, odos stangrinimui, pigmentacijos mažinimui, randų (po aknės ar kitų ) lyginimui, strijų naikinimui. Atliekant šią procedūrą, lazerio spindulys sužeidžia odą mikrostulpeliais. Po procedūros oda keletą dienų būna paraudusi, lupasi. Rezultatas matomas po 1 mėnesio, o odos būklė gerėja dar apie 6 mėnesius. Jei pacientas neturi laiko gijimui, galima taikyti kitas jauninančias procedūras, pavyzdžiui, „Neodium Yag“ lazeriu. Jo spindulys paveikia gilesnius odos sluoksnius, todėl skatina kolageno gamybą, tačiau lieka nepažeistas paviršinis odos sluoksnis. Pacientas tą pačią dieną gali grįžti į darbą.