Odos senėjimas: kaip su juo kovoti?

Paskelbta: 2021-05-14

Odos senėjimas yra neišvengiamas natūralus procesas – tai žinome visi. Vis dėlto laikui bėgant daugeliui iš mūsų veidrodyje matyti akivaizdžius dėl odos senėjimo atsiradusius pokyčius nėra smagu. Oda yra ir mūsų sveikatos veidrodis. Žalingi įpročiai, piktnaudžiavimas saule ir soliariumais, ligos, vaistai, stresas odai kenkia ne mažiau nei bėgantys metai.

Grožis – nepavaldus laikui

„Estetus klinikos“ gydytoja dermatovenerologė Aistė Beliauskienė sutinka, kad kovodami su bėgančiais metais tikrai nesame bejėgiai:

„Džiaugiuosi, kad Lietuvoje populiarėja metodai, puoselėjantys individualų grožį, atjauninantys, sveikatinantys odą, bet nekeičiantys bruožų. Dažniausi pacientų norai – turėti stangresnę, skaistesnę odą, jaunatvišką veido ovalą, sumažinti raukšles. Tačiau visi senstame skirtingai, todėl vieno recepto visiems tikrai nėra. Kiekvienu atveju pagalbos planas turi būti sudarytas individualiai, o geriausi rezultatai pasiekiami derinant injekcijas su lazeriu ir kitais aparatais atliekamomis procedūromis. Deja, matau daug pavyzdžių, kai vienu metodu bandoma įveikti visas estetines problemas. Tokie rezultatai tikrai nėra džiuginantys ir atrodo nenatūraliai.

Jei pacientui nerimą labiausiai kelia mimikos raukšlės, efektyviausiai veikia botulino injekcijų derinys su odą stangrinančiomis mikroadatinio radiodažnio, frakcinio lazerio procedūromis arba biorevitalizacija. Dažna klaida – gydyti mimikos raukšles tik botulino toksinu, ypač to nerekomenduočiau vyresniame amžiuje. Botulino toksinas atpalaiduoja odą raukšlėjančius raumenis, tačiau odos struktūros nepagerina. Jei visgi atliekamos tik botulino toksino injekcijos, jas rekomenduoju derinti su aktyvia dermokosmetika – retinolio, hidroksirūgčių, vitamino C turinčiais serumais, kremais.

Senstant, ypač piktnaudžiaujant saule, atsiranda įvairių odos pigmentacijos sutrikimų. Šiuo atveju būtina stipri veido apsauga nuo saulės, skiriamos pigmentą šalinančios ir neleidžiančios jam susidaryti kosmetikos priemonės. Priklausomai nuo pigmentacijos rūšies, dauguma pigmentinių dėmių nesunkiai pašalinamos aleksandrito, pikosekundiniu, frakciniu CO2 lazeriais, tačiau yra ir tokių, kurių gydyti lazeriu negalima. Nuo saulės nuvargusiai odai stiprinti ypač tinka injekcinės trombocitų prisotintos plazmos procedūros, redermalizacija.

Džiaugiuosi, šiandien jau galime pasiūlyti ir rekomenduoti pacientams gydymą pažangiu PIKOSEKUNDINIU lazeriu, kuris ne tik atjaunina, stangrina odą, bet saugiai šalina ir melazmą (*pigmentacijos odoje sutrikimas). Tai naujos kartos procedūra, kuri yra tikras išsigelbėjimas skubantiems, nuolat užimtiems žmonėms. Po procedūrinis laikas labai trumpas – iki 1 dienos oda gali būti paraudusi, o rezultatai džiuginantys. Plačiau: https://bit.ly/3rfv8MM

64D9B788-B700-4E4D-B8CC-20751745F105_1_201_aRiebi oda sensta lėčiau, tačiau su laiku ryškėja poros, po spuogų liekantys randeliai, kartais spuogai vargina ir vyresniame amžiuje. Šiuo atveju nepakeičiamas frakcinis CO2 lazeris – jis mažina randelius, poras, pigmentaciją, atsirandančią po spuogų.

Senstant keičiasi veido kontūrai – nukara skruostai, suglemba pasmakrė, veido ovalas praranda formą. Veido kontūrus atkurti padeda stangrinimas lazeriu ir aukšto dažnio mikrofokusuoto ultragarso (HIFU) procedūra. HIFU energija nepažeidžia odos paviršiaus, o yra preciziškai nukreipiama į gilesnius odos sluoksnius, sunkiai pasiekiamus kitais metodais. Taip stimuliuojama kolageno ir elastino skaidulų gamyba, suaktyvinami odos atsinaujinimo procesai, veido ir kūno odai grąžinamas elastingumas, stangrumas, atkuriamos jaunatviškos formos. Atkuriant veido ovalą, odos stangrinimas puikiai dera su audinių užpildų injekcijomis (hialurono, kalcio preparatais). Visgi saikas yra viena svarbiausių sąlygų, dirbant su audinių užpildais.”

Čia paminėti metodai – tikrai ne visas kovos su odos senėjimu priemonių arsenalas.
Bet kokio amžiaus žmonės gali džiaugtis gražia ir sveika oda.