Randų šalinimas lazeriu
Iki šiol buvo neįmanoma pilnai pašalinti randų ar strijų, o procesas užtrukdavo pakankamai ilgai. Laimei, medicina nestovi vietoje ir dabar siūlo efektyvius šių problemų sprendimo būdus.
Beveik kiekvienas ant savo kūno gali surasti bent kelis randelius. Randai atsiranda tais atvejais, kai oda yra pažeista pakankamai giliai – giliau bazinio epidermio sluoksnio. Šiuo atveju organizmas bando kuo greičiau užverti žaizdą ir „skubėdamas” sintezuoja pakankamai grubų jungiamąjį audinį.
Randų tipai priklauso nuo jų sužalotos odos gylio, uždegiminių procesų ir individualių kiekvieno žmogaus odos savybių.
Randų tipai:
- Normotrofiniai randai neišsiskiria iš odos, yra blyškūs arba kūno spalvos, elastingumu beveik prilygsta normaliems audiniams;
- Hipertrofiniai randai (taip pat keloidiniai) yra iškilūs (dėl labai intensyvios ląstelinės matricos veiklos), susiformuoja pažeidus visą odą. Tokie randai pažeidimo vietoje iškyla virš odos paviršiaus ir dvejus metus regresuoja – mažėja. Geriausias kosmetinis rezultatas pasiekiamas chirurgiškai pašalinus randinį audinį, o toliau gydant kaip normotrofinį randą;
- Atrofiniai randai susiformuoja odos įdubose (dėl nepakankamo jungiamojo audinio), paprastai lieka po aknės ar vėjaraupių. Tokie, atrofiniai randai, yra ir strijos;
- Keloidiniai randai atsiranda dėl individualių patologinių randinio audinio struktūros pokyčių. Šie randai gali būti įvairios formos ir dydžio, jų ribos dažnai nesutampa su operacinio pjūvio ar traumos kraštais. Jie itin nemalonūs: prasidėję nuo nedidelio mazgelinio sukietėjimo, plečiasi daugelį metų. Randėjanti vieta niežti, skauda, degina, jaučiamas audinių tempimas. Keloidinio rando paviršius ryškiai skiriasi nuo sveikos odos. Pats randas išgaubtas, blizgantis, purpurinio ar melsvo atspalvio.
Kartais jungiamasis audinys suauga nepakenkdamas odos vientisumui. Tai vadinama atrofiniu randu. Vienas pavyzdžių yra rando atrofijos formavimasis, taip vadinamos strijos. Daugumai strijos atsiranda, kai staigiai padidėja kūno svoris, nėštumo ir žindymo laikotarpiu, sutrikus endokrininei sistemai.
Kaip žinia, randus bei strijas yra sunku panaikinti, bet šiuolaikinės lazerių technologijos šią problemą išsprendžia efektyviai Frakciniu CO2 lazeriu. Lazeriai gali suardyti rando audinį tam tikrame gylyje ir stimuliuoti, suskatinti naujo audinio augimą.
Procedūros metodika
Rando audinių atstatymas naujais sveikais audiniais pasiekiamas Frakcinio CO2 lazerio (DOT) technologijos dėka, kuris padaro mikroskopinių skylučių, pažeidžiančių jūsų odą iki 1,6 mm gylio, ir taip priverčia pažeistos odos zonose ataugti (atsinaujinti) naujai odai bei stimuliuoti naujo kolageno gaminimąsi. Šio proceso eigoje prasideda ląstelių atsinaujinimo procesas ir formuojasi sveikos struktūros jaunatviška oda, be jokių estetinių defektų.
Procedūrų rezultatai
Frakcinis CO2 lazeris naikina „neteisingą” rando audinį ir stimuliuoja šiuose ir aplinkiniuose audiniuose naują kolageno ir elastino sintezę. Vietoje grubaus ir neteisingai susiformavusio audinio susiformuoja naujas. Po 4-5 procedūrų platūs randai išsilygina ir tampa daug mažiau matomi, o ploni randai dažniausiai tampa iš vis sunkiai įžiūrimi.
Procedūrų kursas
Kiek ilgai užtruks procedūra ir kiek procedūrų prireiks, priklauso nuo apdorojamo odos ploto ir problemos pobūdžio.
Privalumai ir trūkumai
- Procedūra yra lengvai toleruojama;
- Mažai skausminga (naudojamas vietinis odos anestetikas);
- Trumpas reabilitacijos laikotarpis;
- Oda apsaugota nuo karščio pažeidimo;
- Beveik nėra poprocedūrinės rizikos pigmentacijai;
- Gijimas ir naujos odos formavimasis gali trukti nuo 3 iki 6 dienų priklausomai nuo atliktos procedūros agresyvumo.
Procedūros neatliekamos
Turintiems onkologinių susirgimų, sergantiems ūmiom lėtinėm ligom, nėštumo atveju ir žindymo laikotarpiu.
Po frakcinio CO2 lazerio procedūros galime pasiūlyti profesonalią odos priežiūros programą, dar labiau padidinančią procedūros efektą, skatinančią gijimą bei regeneraciją.