Randų lyginimas

Randų šalinimas lazeriu

Sakoma, kad randai puošia vyrus, bet tikrai ne visada. Tačiau ką daryti moterims, kurios ant savo kūno aptiko randelius, o juo labiau strijas ? Iki šiol buvo neįmanoma pilnai pašalinti randų ar strijų, o procesas užtrukdavo pakankamai ilgai. Laimei, medicina nestovi vietoje ir dabar siūlo efektyvius šių problemų sprendimo būdus.

randu-salinimas-lazeriu-300x124Beveik kiekvienas ant savo kūno gali surasti bent kelis randelius. Randai atsiranda tais atvejais, kai oda yra pažeista pakankamai giliai – giliau bazinio epidermio sluoksnio. Šiuo atveju organizmas bando kuo greičiau užverti žaizdą ir ”skubėdamas” sintezuoja pakankamai grubų jungiamąjį audinį.

Randų tipai priklauso nuo jų sužalotos odos gylio, uždegiminių procesų ir individualių kiekvieno žmogaus odos savybių.

Randų tipai:

  • Normotrofiniai randai neišsiskiria iš odos, yra blyškūs arba kūno spalvos, elastingumu beveik prilygsta normaliems audiniams;
  • Hipertrofiniai randai (taip pat keloidiniai) yra iškilūs (dėl labai intensyvios ląstelinės matricos veiklos), susiformuoja pažeidus visą odą. Tokie randai pažeidimo vietoje iškyla virš odos paviršiaus ir dvejus metus regresuoja – mažėja. Geriausias kosmetinis rezultatas pasiekiamas chirurgiškai pašalinus randinį audinį, o toliau gydant kaip normotrofinį randą;
  • Atrofiniai randai susiformuoja odos įdubose (dėl nepakankamo jungiamojo audinio), paprastai lieka po aknės ar vėjaraupių. Tokie, atrofiniai randai, yra ir strijos;
  • Keloidiniai randai atsiranda dėl individualių patologinių randinio audinio struktūros pokyčių. Šie randai gali būti įvairios formos ir dydžio, jų ribos dažnai nesutampa su operacinio pjūvio ar traumos kraštais. Jie itin nemalonūs: prasidėję nuo nedidelio mazgelinio sukietėjimo, plečiasi daugelį metų. Randėjanti vieta niežti, skauda, degina, jaučiamas audinių tempimas. Keloidinio rando paviršius ryškiai skiriasi nuo sveikos odos. Pats randas išgaubtas, blizgantis, purpurinio ar melsvo atspalvio.

Kartais jungiamasis audinys suauga nepakenkdamas odos vientisumui. Tai vadinama atrofiniu randu. Vienas pavyzdžių yra rando atrofijos formavimasis, taip vadinamos strijos. Daugumai strijos atsiranda kai staigiai padidėja kūno svoris, nėštumo ir žindymo laikotarpiu, sutrikus endokrininei sistemai.

Kaip žinia, randą bei strijas yra labai sunku panaikinti, bet šiuolaikinės lazerių technologijos šią problemą išsprendžia Frakciniu co2 lazeriu, šie lazeriai gali suardyti rando audinį tam tikrame gylyje ir stimuliuoti, suskatinti naujo audinio augimą.

Procedūros metodika

Rando audinių atstatymas naujais sveikais audiniais pasiekiamas Frakcinio co2 lazerio (DOT) technologijos dėka. Tai yra tūkstančiai mikroskopinių skylučių pažeidžiančių jūsų odą iki 1,6 mm gylio ir tuo pačiu priverčiančių pažeistos odos zonose ataugti (atsinaujinti) naujai odai ir stimuliuoti naujo kolageno gaminimąsi. Šio proceso eigoje prasideda ląstelių atsinaujinimo procesas ir formuojasi sveikos struktūros jaunatviška oda, be jokių estetinių defektų.

Procedūrų rezultatai

Frakcinis co2 lazeris naikina “neteisingą” rando audinį ir stimuliuoja šiuose ir aplinkiniuose audiniuose naują kolageno ir elastino sintezę. Vietoje grubaus ir neteisingai susiformavusio audinio susiformuoja naujas. Po 4-5 procedūrų platūs randai išsilygina ir tampa daug mažiau matomi, o ploni randai dažniausiai tampa iš vis sunkiai įžiūrimi.

Procedūrų kursas

Kiek ilgai užtruks procedūra ir kiek procedūrų prireiks, priklauso nuo apdorojamo odos ploto ir problemos pobūdžio.

Privalumai ir trūkumai

  • Procedūra yra lengvai toleruojama;
  • Mažai skausminga (naudojamas vietinis odos anestetikas);
  • Trumpas reabilitacijos laikotarpis;
  • Oda apsaugota nuo karščio pažeidimo;
  • Beveik nėra poprocedūrinės rizikos pigmentacijai;
  • Gijimas ir naujos odos formavimasis gali trukti nuo 3 iki 6 dienų priklausomai nuo atliktos procedūros agresyvumo.

Procedūros neatliekamos

Turintiems onkologinių susirgimų, sergantiems ūmiom lėtinėm ligom, nėštumo atveju ir žindymo laikotarpiu.

(Po frakcinio CO2 lazerio procedūros galime pasiūlyti profesonalią odos priežiūros programą, dar labiau padidinančią procedūros efektą, skatinančią gijimą bei regeneraciją.)

Randų šalinimas frakciniu co2 lazeriu


Randų korekcija (už 1 kv. cm.) nuo € 45


Didesnių plotų procedūrų kainos apskaičiuojamos konsultacijos metu.


 

REGISTRUOKITĖS PROCEDŪRAI