PRP procedūrai naudojami paties paciento kraujo kūneliai – trombocitai, todėl nesukelia alerginės ar autoimuninės reakcijos. Trombocituose yra taip vadinamų augimo faktorių, kurie suaktyvina ir atjaunina ląsteles, skatina kolageno gamybą, naujų kapiliarų susidarymą, gydo pažeistas kraujagysles, audinius, ląsteles, stabdo kraujavimą. Plazmoje trombocitų koncentracija daug kart didesnė nei pačiame kraujyje, todėl ir rezultatai greitai pastebimi bei ilgai išliekantys.
Procedūros metu iš venos paimamas nedidelis kiekis kraujo, jis apdorojamas specialiame PRP aparate, kuris trombocitų koncentraciją padidina 6-8 kartus. Kraujas, paimtas iš paciento venos, patalpinamas specialiame konteineryje ir 5 -10 minučių centrifuguojamas, tuo metu plazma su trombocitais atsiskiria nuo raudonųjų kraujo kūnelių. Gautas kraujo kūnelių koncentratas, itin plona adata, suleidžiamas į problemines odos vietas.
- Kaip pasiruošti procedūrai?
Dvi savaites iki procedūros atlikimo dienos pacientai negali būti vartoję antibiotikų.
Prieš atliekant PRP injekcijas oda padengiama anestetiniu kremu, o pačios adatos yra labai plonos, todėl skaudėti neturėtų, tačiau skausmo pojūtis yra ypač individualus ir labai jautrūs žmonės gali jausti nedidelį diskomfortą. Tuomet gydytojas rekomenduos priemones, palengvinsiančias simptomus.
- Kiek užtrunka PRP procedūra?
PRP procedūra nuo kraujo paėmimo iki paskutinės injekcijos užtrunka 30-60 minučių.
Keletą valandų po procedūros dūrio vietoje oda gali būti jautri, matytis paraudimų, kartais gali atsirasti nedidelių mėlynių. Specialistai patars, kaip prižiūrėti odą, kad nepageidaujami reiškiniai kuo greičiau išnyktų. Vidutiniškai pažeistos odos atsistatymas vyksta nuo 2 iki 24 valandų
- Po kiek laiko matysis rezultatai?
Poveikis pradeda matytis 2-4 savaitės po procedūros ir laikui bėgant ryškėja.