Veido raudonis – grožio priešas

Veido raudonis, moksliškai dar vadinamas rožine arba rozacija (rosacea), – tai lėtinis pasikartojantis veido odos kraujagyslių uždegimas. Centrinė veido dalis (skruostai, nosis, kakta, smakras) yra paraudusi arba rausvai melsvo atspalvio. Gali būti matomų išsiplėtusių kapiliarų odos paviršiuje – teleangiektazijų, rausvų spuogelių – papulių, pūlinėlių – pustulių. Ligos negydant, oda storėja, tampa gumbuota (fimozinė). Liga turi keletą formų. Jos požymiai skirtingiems žmonėms gali būti nevienodi.  Dažniausiai šia liga serga 30-50 metų žmonės, tačiau ji gali prasidėti ir paauglystėje, ir vyresniame amžiuje. „Moterys serga kiek dažniau nei vyrai“, – sako „Estetus klinikos“ gydytoja dermatologė Edita Skripkienė.

Kaip pasakojo gydytoja, tiksli ligos priežastis galutinai neišaiškinta. Manoma, kad ligai atsirasti svarbūs tiek vidiniai veiksniai (genetinis polinkis), tiek išoriniai (šilumos, šalčio pokyčiai, karštas maistas, alkoholis, stipri kava ar arbata, saulė, stresas). Daugėja jaunų žmonių, kuriems raudonį provokuoja darbas prie kompiuterių ekranų. Skruostų raudimu labai dažnai skundžiasi blogai vėdinamų patalpų, biurų darbuotojai. Rožinė yra pagrindinė odos problema esant nesveikų patalpų sindromui.

Pasak gyd. E. Skripkienės, liga vystosi po truputį. Iš pradžių jai būdingi epizodiniai veido paraudimai. Vėliau liga pereina į eriteminę stadiją, kai odos paraudimas nebeišnyksta. Šioje stadijoje jau pastebimos ir išsiplėtusios kraujagyslės – teleangiektazijos. Blogiausia, kad liga dažnai pereina į antrą stadiją, kai odoje atsiranda nedidelių papulių ir pustulių. Negydant ji gali dar toliau progresuoti – pereiti į trečią stadiją, kuomet išveša nosies riebalinės liaukos ir jungiamasis audinys, oda tampa gumbuota, o kartais liga gali pažeisti net akis.

Gydymas

Kadangi ligai atsirasti yra daugybė priežasčių ir ligos formos skirtingiems žmonėms yra nevienodos, „Estetus klinikoje“ siūlomas gydymas parenkant jį individualiai kiekvienam asmeniui.

Nepakenkiant odai (aplinkiniams audiniams), lazerių pagalba galima pašalinti kapiliarus, teleangiektazijas bei kitus kraujagyslinius darinius. Gydymas DioLite XP, Candela Vbeam Perfecta bei Nd:Yag lazeriais idealiai pritaikytas procedūroms veido srityje.
Specialiai tam sukurta lazerio šviesa įsiskverbia į odą ir pasiekia kraujo hemoglobiną, kaitina kraujagyslinius darinius ir juos sunaikina. DioLite lazeris dirba labai plonyčiu, kaip pieštukas, antgaliu, todėl lazerio šviesa nutaikoma tik į kapiliarus bei kitus kraujagyslinius darinius – nepažeidžiant aplinkinių audinių.
Taip pat priklausomai nuo ligos stadijos, „Estetus klinikos“ specialistai gali pasiūlyti gydymą intensyvia pulsine šviesa (IPL) ir PDT (fotodinaminės šviesos terapija) ar ALA-PDT (fotodinaminės šviesos terapija derinant kartu su aminolevulino rūgštimi).

Ligai progresuojant, kai oda storėja, išsiplečia odos poros dėl riebalinių liaukų išvešėjimo. Gydymui galima taikyti Frakcinį CO2 lazerį, kuris nugarins audinių perteklių, pagerins odos elastingumą, susitrauks ir pačios poros.

Kadangi raudonis arba rožinė yra lėtinė pasikartojanti odos būklė, kartais tai yra sunkiai gydymui pasiduodantis susirgimas. Įvertinęs situaciją , gydytojas dermatologas parinks tinkamas procedūras. Jei reikės, pridės ir medikamentinį gydymą. Geriausiam rezultatui pasiekti siūlomas kombinuotas gydymas.

Rezultatai ir lūkesčiai

Šalinant akivaizdžiai matomus kapiliarus, rezultatai matomi iš karto po procedūros. Žmonėms, turintiems polinkį kapiliarų plėtimuisi, po labai stambių kapiliarų šalinimo, jie gali dalinai atsinaujinti. Tokiu atveju gali prireikti kelių, t. y. 2-4, procedūrų.
Skruostų raudoniui gydyti IPL ar PDT terapija, taip pat reikalingos kelios procedūros, nes raudonį lemia itin smulkus, labai išsišakojęs giliau esančių kraujagyslių tinklas. Gydyti reikia, nes, metams bėgant ir odai senstant, taip pat dėl saulės ir UV spindulių poveikio naujų išsiplėtusių kapiliarų atsiradimas yra beveik neišvengiamas. Gydymas lazeriu yra vienintelė saugi mokslo pagrįsta kapiliarų šalinimo bei profilaktikos priemonė stabdant kapiliarų tinklo plėtimąsi, o efektas gali išlikti ne vienerius metus.

kapiliaru-gydymas-estetusKapiliarų šalinimą lazeriu jau išbandė „Rondo“ grupės lyderis Aleksandras Ivanauskas – Fara:“Kaip ir daugeliui mano amžiaus vyrų, mano veido odoje buvo išryškėjusios  rausvos ir melsvos kraujagyslės. Taip pat turėjau ne vieną randelį. „Estetus klinikoje“ man buvo atlikta kapiliarų šalinimo procedūra lazeriu, po kurios, mano veido oda pašviesėjo, tapo lygi ir švari – neliko paraudimų ir randelių. Rekomenduoju „Estetus kliniką“, nes čia dirba patyrę specialistai, o man atlikta procedūra pagerino mano išvaizdą be jokio pavojaus mano sveikatai”.

Shopping Cart