A. Jurėnas: Odos, lūpų priežiūra vasarą, lazerinės bei injekcinės procedūros

Pasikeitus sezonui, keičiasi ir mūsų pomėgiai. Ilgėjant dienoms vis daugiau laiko praleidžiame lauke. 

Saikingas buvimas saulėje ne tik gerina mūsų nuotaiką, tačiau yra aktyvinama ir vitamino D sintezė, skatinamos įvairios imuninės/apsauginės reakcijos odoje. 

Neatsakingai mėgaujantis saule didėja įvairių saulės sukeltų ar paskatintų odos ligų rizika (veido rožinė, melazma, odos ir/arba sisteminė raudonoji vilkligė, polimorfinė šviesos dermatozė, fototoksiniai ar fotoalerginiai dermatitai), didėja pavojus susirgti ikivėžinėmis ar onkologinėmis odos ligomis. 

Be gyvenimo kokybę bloginančių dermatologinių ligų didėja ir odos senėjimo rizika. Tiek ultravioletiniai spinduliai, tiek regimoji šviesa skatina hiperpigmentacijos atsiradimą, odos sausumą, elastingumo ir stangrumo sumažėjimą.  

Mėgautis saule reikia saikingai ir atsakingai, todėl noriu priminti teisingą odos priežiūrą šiltuoju metų periodu. 

APSAUGA NUO SAULĖS

Pats paprasčiausias ir pigiausias būdas sumažinti šių būklių ar ligų riziką – apsauga nuo saulės. Venkite buvimo tiesioginiuose saulės spinduliuose kaitriausiu metu, nešiokite plačiabryles skrybėles ar kepures, apsauginius akinius nuo saulės. Būtinai naudokite apsaugines veido ir kūno odos priemones nuo saulės. Veidui rinkitės apsauginius kremus nuo saulės su SPF50, kūnui – mažiausiai SPF30. 

Esant didesnei odos vėžio rizikai (anksčiau buvęs odos vėžys, šeiminė melanomos anamnezė, diagnozuotos ikivėžinės odos būklės), rinkitės medicinines priemones nuo saulės SPF100. 

Nepamirškite apsauginiu kremu nuo saulės pasitepti likus 20-30 min. iki išėjimo į lauką. Ilgai būnant lauke pakartotinai rekomenduojama kremu pasitepti praėjus 2 valandoms ar po kiekvienų maudynių. 

Lūpų oda

Atminkite, kad lūpų oda yra ženkliai plonesnė lyginant su kitomis kūno vietomis, todėl ją būtina taip pat apsaugoti nuo galimos saulės pažaidos – naudokite lūpų pieštukus ar balzamus mažiausiai su 30 SPF. 

Visas odos priežiūros priemones išsirinkite pagal savo odos tipą ir būklę. Po saulės vonių pasilepinkite drėkinamasiais losjonais su alijošiaus ekstraktu, pantenoliu, hialurono rūgštimi, antioksidantais. 

LAZERINĖS PROCEDŪROS

Daugelis galvoja, kad odos lazerinis gydymas galimas tik rudenį ar žiemą, tačiau tai netiesa. Neabliatyvios lazerinės procedūros (kapiliarų šalinimas, aknės, padidėjusio plaukuotumo lazerinis gydymas) gali būti tęsiamos ir vasarą. 

Injekcinės procedūros

Svarbiausia, laikytis gydytojo nurodyto poprocedūrinio režimo. Injekcinės procedūros puikus pasirinkimas tiems, kuriems nevisada pavyksta laikytis gydytojo rekomendacijų vasarą. 

Injekcinės procedūros su hialurono ir gintaro rūgštimi, trombocitais praturtinta plazma (PRP) sumažina saulės sukeltą odos sausumą, mažina oksidacinį stresą ląsteliniame lygyje, skaistina odą. 

Mėgaukitės saulėtu gyvenimu atsakingai!

„Estetus klinikos“ gydytojas ANDRIUS JURĖNAS.

Shopping Cart