Veido raudonis, išsiplėtę kapiliarai vargina pacientus ir vasarą

Veido raudonis, išsiplėtę kapiliarai vargina pacientus ir vasarą. Mūsų tikslas Jums padėti. 

„Estetus klinika“ gydytoja dermatologė Gondinga Šliuževičienė.

Rožinė (veido raudonis, kuperozė) – lėtinė, uždegiminė, atsikartojanti  odos liga, dažniausiai pažeidžianti centrinę veido dalį, galinti pasireikšti kartu su odos kaitimu, kuris būna laikinas arba ilgalaikis. Tai dažniausiai genetiškai nulemtas susirgimas, kurį paskatinti gali įvairūs rizikos veiksniai:

  • Saulės poveikis;
  • Stresas;
  • Ryški temperatūrų kaita (pirtys, saunos);
  • Veido priežiūros priemonės;
  • Kosmetika;
  • Karšti gėrimai, aštrus, prieskoningas maistas ir kt.;

Pradinėse susirgimo stadijose rožinė gali pasireikšti įvairaus intensyvumo skruostų, nosies, smakro ar kaktos srities raudoniu, kaitimo jausmu, kuris paprastai būna laikinas, vėliau ligai progresuojant raudonis intensyvėja, tampa nuolatiniu, sunkiai kontroliuojamu, jo fone ryškėja išsiplėtę kapiliarai, gali formuotis įvairūs bėrimai, vėliau pradeda storėti aplinkiniai audiniai, ypatingai nosies srityje.

Rožinė nėra išgydoma odos liga, tačiau sėkmingai kontroliuojama taikant kompleksines gydymo priemones. 

Svarbus vaidmuo tenka rizikos veiksnių vengimui, ypatingai svarbus aktyvus saulės vengimas, naudojant apsauginius kremus nuo saulės su SPF50, taip pat medikamentinis gydymas, kurį atsižvelgiant į ligos stadiją, parenka gydytojas dermatovenerologas.

Šiuo metu vienas efektyviausių gydymo būdų, kuris padeda sustabdyti ligos progresavimą ir išvengti vėlesnių ligos komplikacijų yra lazerinis išsiplėtusių kapiliarų gydymas, kuomet tam tikrame gilyje pažeidžiama kraujagyslė netraumuojant aplinkinių audinių. Lazerio poveikis yra nukreiptas ne tik į išsiplėtusius kapiliarus, bet ir į bendrąjį raudonį, todėl šiuo būdu sėkmingai gydoma tiek pati veido rožinė, tiek pavieniai išsiplėtę kapiliarai.

Tai greita, minimaliai skausmingai ir išties tikrai efektyvi priemonė kovojant su veido raudoniu bei išsiplėtusiais kapiliarais. Atlikus minimalų rekomenduojamą 3 procedūrų kursą, jau galima stebėti pirmus, aiškiai pastebimus teigiamus pakitimus odoje, mažėjantį raudonį bei ženkliai sumažėjusį išsiplėtusių kapiliarų skaičių.

KAINOS bei daugiau informacijos apie procedūrą rasite ČIA: https://estetus.lt/paslaugos/kapiliaru-salinimas/

Shopping Cart