Apsauga nuo saulės: ką reikia žinoti apie odos tipus ir būklę

Vasariškai aktyvi saulė ir odą nuo jos saugantys kremai – neatsiejami. Kaip nepasiklysti renkantis saulės produktus, kurių galime įsigyti vaistinėse, grožio parduotuvėse, didcentriuose?

Nuo fotosenėjimo, pigmentacijos, odos riebumo

Su gydytoju Andriumi Jurėnu kalbamės apie „Eucerin“ priemonių spektrą ir privalumus.

Visi turėtume apdairiai elgtis su UV spinduliais, tačiau kurios priemonės bus naudingiausios, priklauso nuo kiekvieno žmogaus odos ypatybių. Kokius jos tipus išskirtumėte šiuo atžvilgiu?

Apsaugą nuo saulės reikėtų rinktis pagal odos tipą ir būklę. Vienų žmonių oda linkusi į sausumą, kitų – į riebumą ir aknę, treti turi jautrią, ketvirti – į pigmentaciją linkusią odą… Sausai odai naudingos gerai ją drėkinančios priemonės, riebiai – lipidų išsiskyrimą mažinančios, porų nekemšančios medžiagos, pigmentuotai – mažinančios dėmes ir neleidžiančios joms atsinaujinti… Svarbi ir sudėtis, ir tekstūra, ir pateikimas: pavyzdžiui, sausai odai geriau riebesnė tekstūra, plaukuotai kūno odai – losjono ar dulksnos pavidalo purškiamoji priemonė. Renkantis saulės apsaugos produktus labai patartina atsižvelgti į savo odos poreikius ir specifiką.

Paisydama odos įvairovės, „Eucerin“ sukūrė „Oil Control“, „Photoaging Control“, „Pigment Control“ priemones. Kokie jų privalumai?

Visi produktai turi plataus spektro apsaugą, t. y. saugo odą ne tik nuo UVA ir UVB spindulių, bet ir nuo regimosios šviesos. Odą žalojantis UV spindulių poveikis įrodytas jau seniai, tačiau pastaruoju metu mokslininkai daug dėmesio skiria ir regimosios šviesos tyrinėjimams. Ją skleidžia ne tik saulė, bet ir kompiuterių, mobiliųjų telefonų ekranai. Ši šviesa skatina greitesnį odos senėjimą, didina pigmentacijos riziką. Apsauga tiek nuo UV spindulių, tiek nuo didelės energijos regimosios šviesos (HEV) – reikšmingas „Eucerin“ priemonių pliusas. Svarbu taip pat paminėti, kad šios priemonės nedaro žalos koralų rifams ir kitai augmenijai.

„Oil Control“ gelinis kremas su SPF 50+ skirtas riebiai, į aknę linkusiai odai. Jame yra L-karnitino, kuris reguliuoja riebalų sekreciją, todėl ši priemonė ne tik sumažina odos blizgesį, bet ir užkerta kelią aknės bėrimams. Sudėtyje esančios veikliosios medžiagos sugeria lipidų perteklių ir šitaip padeda ilgiau išlaikyti odos matiškumą.

„Photoaging Control“ linijos fluidas su SPF 50 skirtas odai apsaugoti nuo fotosenėjimo. Jame yra hialurono rūgšties, kurios 1 molekulė geba pritraukti net iki 500 molekulių vandens ir šitaip palaiko odos drėkinimą, labai svarbų audinių regeneracijai, elastingumui ir stangrumui. Produktas tinka visų tipų odai, taip pat ir jautriai.

„Pigment Control“ fluidas irgi turi labai stiprų filtrą SPF 50+ ir tinka visų tipų odai. Be to, jame yra „Eucerin“ atrastos ir patentuotos medžiagos tiamidolio, kuris veikia pagrindinę hiperpigmentacijos atsiradimo priežastį. Reguliariai naudojant priemonę su tiamidoliu dėmės šviesėja, sudaroma odos apsauga nuo pakartotinio jų atsiradimo.

Shopping Cart